Dashi

Kjo ditë do të jetë e mbushur plot tensione, të cilat do arrini që ti përballoni qetësisht. Jeni në kërkim të gjërave të reja dhe me ndikimin që Marsi ka në shenjën tuaj do të jetë tepër e vështirë që mos rebeloheni. Disa projekte janë të prirura për të dështuar dhe kjo do të jetë një prej arsyeve të nervozizmit tuaj. Kjo gjë vlen si në sektorin e punës edhe në raportet në çift.

Demi

Sot do të keni nevojë për qartësi, qoftë në vendin e punës por edhe në dashuri. Të gjitha lidhjet që nuk janë sqaruar, do të kenë nevojë për qartësi. Kjo e martë, është e dobishme për të sqaruar disa gjëra, ndërkohë që do të përballeni me një problem të vogël.

Binjakët

Gjatë kësaj të marte do të ketë përmirësim marrëdhëniesh me të tjerët. Nga pikëpamja e emocioneve dhe udhëtimeve, yjet janë mjaft të favorshme. Kjo është një periudhë konfirmimesh sidomos sa i takon dashurisë, për shkak se nuk do e keni më Venusin kundër. Së fundmi keni qenë shumë konfuz, të dyjëzuar mes dy historive dashurie, por ky është momenti që do të merrni drejtimin e duhur.

Gaforrja

Do të keni një një ditë të mbushur plot tensione dhe probleme të cilat do të rikthehen në jetën tuaj. Duhet të qartësoheni me veten, lidhur me projektet që duhet të çoni përpara në ditët në vijim. Kjo e martë parashikohet të jetë më e mirë në raport me ditët e lëna pas, veç bëni kujdes pasi mund të kapeni kot me persona që nuk e meritojnë. Në dashuri nuk jeni gati për të përballuar atë që ju kërkohet.

Luani

Gjatë kësaj dite do të ndjeni nevojën për të bërë disa zgjedhje të rëndësishme për të ardhmen. Megjithatë parashikohet një debulesë fizike dhe ndonjë diskutim më shumë. Për gjithë ata që duhet të bëjnë një zgjedhje mes të kaluarës dhe të ardhmes, nuk do e ketë të lehtë të “presin” degët e thata. Vijoni që të keni disa probleme me paratë, gjë që ju pengon në çuarjen përpara të disa projekteve.

Virgjëresha

Sot raporti në çift do të jetë tepër i vështirë, ju nuk do të gjeni fuqinë e mjaftueshme për të menaxhuar situatat. Mjaft të rëndësishme janë raportet me të lindurit e shenjës së Demit dhe Akrepit. Kjo ditë është mjaft e frytshme, për gjithë ata që janë në kërkim të dashurisë. Sa i përket financave do të keni të ardhura të mira dhe shumë oferta pune do t’ju trokasin në derë.

Peshorja

Të gjithë të lindurit e kësaj shenje do të kenë një ndikim mjaft të mirë nga Hëna gjë e cila do të sjellë një ditë të mbushur plot pozitivitet dhe angazhime të ndryshme produktive. Nëse disa histori nuk ecin siç duhet, mund t’iu jepni fund. Bëni mirë të kuptoni se kush është me ju dhe kush kundër jush.

Akrepi

Sot parashikohet që të lindurit e kësaj shenje të kenë një rikuperim dhe do të qetësoheni nga disa situata të cilat ju kanë lodhur shumë sëfundmi. Nëse e keni hedhur hapin më shumë nga sa mundeni, tani duhet të veproni me më shumë kujdes, sidomos lidhur me çështje që kanë të bëjnë me paratë. Kujdes maksimal duhet të tregoni edhe lidhur me disa siguri në vendin e punës.

Shigjetari

Gjatë kësaj dite do të ndjeni një dëshirë të madhe për tu çliruar nga tensionet dhe emocionet negative që keni përjetuar kohëve të fundit. Marsi dhe Venusi do të kenë ndikim pozitiv, sidomos sa i takon dashurisë. Edhe pse së fundmi keni qenë disi të tërhequr, nuk do e keni të vështirë që të riktheheni sërish protagonistë. Parashikohet nisja e një historie të re.

Bricjapi

Kjo është një periudhë reflektimi, ku do të kuptoni se jeta juaj po ndryshon. Raporti në çift do të jetë më interesant për tu menaxhuar. Miqësitë dhe raportet ndërpersonale janë mjaft të favorshme. Çdo orë e ditës, do të vijë drejt përmirësimit.

Ujori

Nuk do e keni të lehtë që të dashuroheni, pasi në dashuri jepni maksimumin dhe çdo raport kalon nga mendja. Pasioni është i bukur, por bëhet edhe më i fortë, kur bashkëpunon me mendjen. Nuk ju mjafton që të keni një trup të bukur për të dashuruar, ju duhet diçka më shumë. Sektori profesional parashikohet të ketë përmirësime.

Peshqit

Gjatë kësaj dite, duhet të rikuperoni kohën e humbur. Edhe pse fundi i muajit do jetë disi i rëndë, për gjithë ata që kanë përjetuar një ndarje apo probleme sentimentale, parashikohet një ndryshim i thellë. Disa kontakte nuk do jenë të qarta dhe disa probleme në çift kanë nevojë për zgjidhje. Është një fazë e mbushur me kontraste, sidomos sa i takon mënyrës për të përballuar dashurinë.