Dashi

Dita po shkon në drejtimin e duhur dhe priten surpriza të këndshme. Ju sot do të sqaroni disa çështje të lëna pezull me miqtë tuaj. Takime të këndshme për beqarët në këtë ditë të diel. Momente pasionante dhe romantike me partnerin tuaj ku do të gjeni intimitetin dhe dashurinë që prej kohësh ju ka munguar.

Demi

Një luhatje e humorit do t’ju bëjë që mos e merrni shumë seriozisht këtë ditë. E dila si një ditë pushimi për ju do të jetë krejt e kundërta pasi një lodhje fizike dhe psikologjike ju pret. Sot nuk do të jeni në formë  për të kënaqur partnerin tuaj. Synimet që ju keni për të ardhmen do t’ju japin forcë për të vazhduar përpara.

Binjakët

Ditë e shkëlqyer për udhëtime për argëtim dhe arritjen e qëllimeve tuaja. Humor brilant dhe energji e shkëlqyeshme! Shumë prej jush gjithmonë kanë ëndërruar për dashuri romantike, magjike, atëherë kur të vijë personi i duhur. Është një ditë që mat guximin tuaj dhe sa shumë keni ndryshuar.

Gaforrja

Ritmi i ditës është i vrullshëm, megjithatë shpërblimet nuk duhet të mungojnë. Një mundësi ju lejon të merrni pikë dhe të tregoni veten se kush jeni. Situata është e favorshme, por suksesi nuk do të shërbehet në një pjatë argjendi. Ju do të duhet të angazhoheni! Në përgjithësi keni një qëndresë dhe energji të pashtershme, por mos e tërhiqni shumë fort litarin.  

Luani

Qielli mbi ju sot ka fuqinë për t’ju bërë të ndiheni të papërshtatshëm, kështu që rrezikoni të reagoni në mënyrë joproporcionale ndaj njerëzve dhe situatave.  Mos u bllokoni nga të papriturat që do ju serviren pasi mund të humbni shumë. Një polemikë familjare mund të ndizet. Disa debate do të krijohen me partnerin tuaj, mos i merrni parasysh  nëse marrëdhënia është mjaft e fortë për t’i bërë ballë çdo tronditjeje.

Virgjëresha

Kushtojani vetes këtë fundjavë, relaksohuni dhe mundohuni të largoni të gjitha streset e javës. Do t’ju ​​pëlqejë dhe do ju bëjë mirë të kaloni disa ditë pushimi  në një vend të qetë, ku mund të harroni angazhimet, problemet, njerëzit e mërzitshëm. Nëse jeni i dashuruar, merreni në ambientin e  punës dhe tregojini të dashurit tuaj se sa thelbësore është prania e e tij në jetën tënde dhe si nuk mund të bëni pa të.

Peshorja

Fundjava do të fillojë pozitivisht për ju. Me Hënën në Ujor keni të gjithë përbërësit që ju duhen në majë të gishtave për një pasdite argëtuese dhe një mbrëmje të shkëlqyer në një aheng. Sa i përket dashurisë partneri do t’ju japë disa emocione pikante.  A jeni beqare, a keni zemër të lirë? Nëse shikoni përreth do të shihni mundësi të mira.

Akrepi

Sot yjet ofrojnë një pauzë të këndshme për reflektim, e dobishme për ata që po luftojnë me një problem familjar.  Mendimet dhe shqetësimet mund t’ju përballin me disa momente të sikletshme me familjarët. Në frontin e dashurisë, mos i gënjeni ata që ju duan, tregojini gjithmonë të vërtetën. Mos refuzoni këshillat që do t’ju bëhen nga një mik i cili kërkon vetëm më të mirën tuaj.

Shigjetari

Ju sot do të jeni në gjendje të rizbuloni kënaqësine për të bërë gjërat që ju pëlqejnë më shumë, të tilla si përfundimi i disa punëve në shtëpi dhe shëtitja nëpër dyqane për të azhurnuar veshjet tuaja. Do të ketë momente pasionante në jetën e një çifti dhe situata intriguese për beqarët. Mbajtja e qëllimeve tuaja të qarta në planin shëndetësor ka të ngjarë t’ju sjellë dobi në planin afatgjatë.Një ftesë jashtë shtetit mund të bëjë disa të paketojnë çantat e tyre.

Bricjapi

Hëna në Fushën e dytë është e dobishme për ju për të përdorur cilësitë tuaja praktike. Reagime të shkëlqyera, në të gjitha frontet! Çështjet rigorozisht ekonomike meritojnë vëmendje shtesë, është koha për të bërë një vlerësim. Kultivoni marrëdhëniet emocionale me më shumë interes, me dashuri dhe pasion.  Mos i përmbaj impulset tuaja dhe do të përgjigjeni nga partneri me të njëjtin intensitet.

Ujori

Me Hënën në shenjë, gjithçka po shkon mirë duke përfshirë dashurinë dhe miqësinë. Ju do  shfaqeni, i qetë dhe i relaksuar me partnerin tuaj, i stimuluar këndshëm nga miqtë që ju përfshijnë në një mijë iniciativa, secila më argëtuese se tjetra. Rrahje zemre për beqarët për shkak të një hyrjeje të re, por tërheqja do të jetë magjike dhe fatale prandaj tregoni kujdes.

Peshqit

Sot nuk do të jeni në gjendje të shoqëroheni me miqtë tuaj.  Në vend që t’i mbani të gjitha brenda, filloni të shpreheni me familjarët tuaj ata vërtet do t’ju ndihmojnë dhe vetëm kështu do të mund të gjeni zgjidhjen e problemit tuaj. Dita e pushimit është ideale për t’i kushtuar kohë trajtimeve që synojnë të përmirësojnë mirëqenien tuaj dhe të rrisin hijeshinë.