Dashi

Hëna e Re në muajin korrik favorizon marrëdhëniet me familjen, zakonet dhe konceptet e jetës. Është një periudhë e mirë të filloni një projekt të ri. Dita e sotme do jetë e mbushur me kundërshtime, por është thelbësore të veproni me qetësi dhe sens të përbashkët për të shmangur kontraste të forta. Qëndroni larg lojërave të fatit dhe qendrave tregtare: sot nuk është dita e duhur për blerje.

Demi

Ndikimet e mira hënore vënë në qendër të vëmendjes mjedisin përreth, komunikimin, shkrimet, kontaktet, vëllezërit dhe miqtë e rinj. Iniciativat kurioze ose nisja e projekteve të reja u sjellin përparësi atyre që janë të gatshëm për t’u bërë sipërmarrës. Ndihma e një miku është thelbësore nëse dëshironi të ndërmerrni një hap të rëndësishëm. Udhëtimet e shkurtra favorizojnë takime interesante, të dobishme si për profesionin ashtu edhe për jetën private.

Binjakët

Paraja dhe aftësia për të përfituar materialisht nga përditshmëria është ende në plan të parë. Yjet rekomandojnë që të kontrolloni gjërat tuaja materiale. Të jesh largpamës dhe të vlerësosh se cila zgjidhje sjell përfitimet më të mëdha është padyshim gjëja më e mençur për tu marrë parasysh.

Gaforrja

Ka një ngjarje të rëndësishme në qiellin e sotëm: bashkimi midis Diellit dhe Hënës në shenjën tuaj. Sot është e përshtatshëm për të lënë pas gjithçka që është e vjetëruar, për të filluar ndërtimin e diçkaje të re, dinamike për jetën tuaj, veçanërisht në sektorin sentimental. Në punë, lerini ngjarjet të rrjedhin vetë duke shmangur vendime të gabuara. Filloni javën duke planifikuar angazhimet tuaja pa u nxituar.

Luani

Hëna është e gatshme t’ju japë një dorë për të bërë një introspeksion të thellë. Vlerësimet, reflektimet dhe momentet kur qëndroni vetëm, do t’ju ndihmojnë nëse keni nevojë të bëni ndryshime ekzistenciale. Vendosni qëllime dhe bëni një listë të asaj që dëshironi të eliminoni. Ndërsa lista zvogëlohet, do të ndjeheni të çliruar nga ndjenjat negative që ju shqetësojnë.

Virgjëresha

Hëna e Re do krijojë një përshtypje të re për miqësinë. Një mik i juaji i ngushtë mund të ketë nevojë për ndihmën tuaj sot. Ju gjithmonë keni mbrojtje të mira astrale që ju ftojnë të bashkëpunoni.  Suksese në aktivitete intelektuale dhe tregtare.

Peshorja

Yjet e sotëm, po favorizojnë bizneset, veçanërisht nëse formohen me familjarët, sektorin e karrierës dhe vetë-përmbushjen në përgjithësi. Mësoni të realizoni projekte të përshtatshme për aftësitë tuaja reale. Në këtë periudhë keni nevojë për konfirmim. Qetësia juaj do të prishet nga rrethana të reja që nuk është e qartë nëse ato janë pozitive apo negative.

Akrepi

Trajtim i plotë mjekësor, puna dhe projekte të ndërmarra disa kohë më parë, mbyllni një fazë, për të filluar diçka më stimuluese. Përfundimi i një pune dhe fillimi i një cikël të ri jetësor është në hapat e duhura. Do jetë një ditë e shkëlqyer edhe për dashurinë.

Shigjetari

Transformime të dukshme tashmë janë duke u zhvilluar, por mbase nuk i keni vënë re. Kohët e fundit keni përmirësuar zakonet tuaja të jetesës dhe kjo është e mirë. Mirëqenia psikotike duhet të zgjerohet dhe të bëhet rregull, përpiquni të bëni ndonjë ditë pushime. Bëni kujdes sot në investime afatgjata: shtyjini deri të mërkurën.

Bricjapi

Sot do jeni intolerantë ndaj gjithçkaje. Vetëkontrolli është fjalëkalimi për të mos prishur atë që keni ndërtuar kohët e fundit, veçanërisht me partnerin tuaj në dashuri ose në biznes. Kujdes nga ekstremizmi në karakter.

Ujori

Situata profesionale është premtuese. Disa mërzitje janë të mundshme për shkak të një personi ngacmues, por asgjë që mund t’ju shqetësojë ose t’ju pengojë në ngjitjen drejt suksesit. Ju mund të zgjidhni ato pak probleme që ju kanë shqetësuar në të kaluarën.

Peshqit

Hëna e Re shënon një hap vendimtar në sektorin sentimental. Formuloni dëshirat dhe projektet që do të përfundojnë gjatë gjashtë muajve të ardhshëm. Nëse jeni në një lidhje lërini vend spontanitetit për të arritur kënaqësi maksimale, nëse jeni beqarë mund të bëni takime domethënëse.