Greva, FNSH dhe ushtria marrin në kontroll Rinasin, Balluku ultimatum kontrollorëve

Forcat e Ndërhyrjes së Shpejtë dhe ushtria kanë zbarkuar në aeroportin e Rinasit pasditen e kësaj të mërkure, 7 prill, pas grevës së kontrollorëve.

Ministrja e Transportit dhe Infrastrukturës, Belinda Balluku, njoftoi se ushtria do të marrë në ruajtje ndërtesën, ndërsa policia e shtetit do të lirojë ndërtesën nga ata kontrollorë të cilët kanë vendosur të mos jenë më kontrollorë.

Balluku pati dhe një ultimatum të fundit për ta që të bëjnë pas dhe ti rikthehen punës.

FOTOGALERI TJERA

Zbardh dhe Skrapari

08/04/2021 - 09:19
26/03/2021 - 11:17
PD hap fushatën elektorale
25/03/2021 - 21:47
PS hap fushatën elektorale
25/03/2021 - 21:43
Lulëzim Basha në fushatë
25/03/2021 - 19:18
Zjarri në Kashar
25/03/2021 - 14:42