GOLAT/ Belgjika “zbret nga froni” Anglinë, Italia parakalon Poloninë

Fitore të rëndësishme për Belgjikën dhe Italianë në ndeshjet e mbrëmjes, të vlefshme për Nations League.

Belgët mposhtën pastër 2-0 Anglinë duke marrë kështu kreun e grupit.

Autorët e golave ishin Tielemans në minutën e 10 dhe Mertens në minutën e 24.

Me të njëjtin rezultat Axurrët mposhtën Portugalinë duke marrë kështu edhe kreun e grupit. Autorët e golave ishin Jorginho me penallti në minutën e 27 dhe Berardi në të 83-ën.

Rezultatet e ditës së sotme në Nations League

EMISIONET