Getinjo është mjaft aktiv në rrjetet e tij sociale dhe shpesh herë ndan fototë ndryshme ne ndjekësit nga përditshmëria e tij.

Nuk kishte si të mungonte nga ai edhe një koment për masat e reja për shkak të Covid-19 dhe kufizimet pas orës 19:00 për disa qytete dhe 18:00 për disa të tjera.

Nëpërmjet një postimi në InstaStory, Getinjo e ka cilësuar situatën aktuale si një viktimë e gjendjes në botë, pasi sipas tij shteti i Kosovës nuk “disponon ndonjë për të bërë diçka.

“Mengjes del e merr virusin edhe kadale ka n19:00 ora shkon nshpi e qon virusin nshpi. Qe qfar maska ka. ASNI LEVIZJE SDUHET ME EKZISTU KERKUN NESE SDON ME PAS VIRUS! Eh kjo ska shanc mu bo se bohet luft. Ska faj Kosova kurgja shkurt e shqip jena viktim e botes se vallain shteti jon sen n’dor ska! Rune veten mos te na ik truni se per virus e kalojm dyqysh. Se qaty osht esenca trunin me naj prish. Naten e mire”, ka shkruar Getinjo.