Vdekja e policit në Rumani, shikoni fotot e aksidentit

Një aksident i rëndë automobilistik ka ndodhur ditën e sotme në Rumani i mori jetën Oficerit të Kontaktit të Shqipërisë pranë Qendrës për Forcimin e Ligjit në Evropën Juglindore, Ervin Dervina dhe bashkëshortes së tij. Mediat rumune raportojnë se aksidenti ndodhi në rrugën kombëtare Brâncoveneşti dhe Suseni, ku dy makina të vogla janë përplasur me një kamion.