Kukësi triumfon nda Tiranës

Sfida mes Tiranës dhe Kukësit përfundoi me rezultatin 1-3. Veriorët arritën të dalin me pikë të plota nga transferta me një kthim të rezultatit në favorin e tyre. Kryeqytetasit zhbllokuan sfidën që në minutën e 8’ me Edon Hasanin, avantazh që arritën ta ruajnë deri në fund të pjesës së parë. Kukësi reagoi më së miri në minutën e 65’ me Shkurtajn i cili realizoi me anë të një 11 metërshi dhe Gavazaj i cili dyfishoi shifrat për ta vetëm 10 minuta më vonë. Ndërsa për të vulosur këtë fitore mendoi Abazaj në minutën e 80’.
Studentët rinisin protestat
22/01/2020 - 11:17