Tendencat e verës: fustanet e gjatë

Këtë verë fustanet e gjatë janë një "must" i sezonit, sipas ekspertëve të modës së "lartë" Vishen në çdo mënyrë dhe në çdo moment: ditën, gjatë shëtitjeve në qytet, me këpucë tenisi apo sandale të sheshta; gjatë darkës, në modele dhe materiale shumë të sofistikuara, për një moment të rëndësishëm apo thjesht për t'u ndjerë e bukur. Janë fustanet e gjatë, një simbol i kësa vere, të cilat mund t'i përshtasni në çdo situatë. Me avantazhin për ta ndryshuar paraqitjen brenda pak çastesh me një ndryshim të thjeshtë aksesorësh, për të kaluar menjëherë nga impenjimet e paradites, në një mbrëmbje gala'. Mjafton të zëvendësoni këpucët apo sandalet komode me ato me takë të lartë, shtoni ndonjë bizhu të shndritshëm dhe rifreskoni makiazhin për t'u shndërruar kështu në mbretëreshën e natës.