Sulmohet ambasada e Malit të Zi në Beograd

Ministria e Jashtme e Malit të Zi thërret ambasadorin serb në Podgoricë, Vladimir Bozoviç pas sulmit të godinës së ambasadës malazeze në Beograd dhe tentativës për të djegur flamurin” Sulmi ndaj ambasadës dhe simboleve kombëtare të një vendi mik dhe anëtar I NATO-s është absolutisht I papranueshë.