Shtëpia e re e Aubameyang

Pierre-Emerick Aubameyang e shfrytëzoi ditën e pushimit për të gjetur banesën e re në Londër. 28-vjeçari ka marrë me qira dhe po shqyrton mundësinë e blerjes së një prone në veri të Londrës me vlerë 16 milionë paundë, 20 milionë euro. Kjo vilë krahas gjashtë dhomave të gjumit ka edhe gjashtë tualete, pesë dhoma dushi, tre dhoma gardërobë, një zyrë, një dhomë arti dhe holl të pazakontë si recepsion hoteli, një dhomë ngrënie, një kuzhinë dhe sallë kinemaje. Nuk duhet harruar as pishina dhe palestra si dhe kopshti prapa saj.