Ronaldo nis aventurën e tij në Itali

Aventura italiane e Cristiano Ronaldos filloi zyrtarisht në "Bentegodi" në Verona. Juventusi sfidon Chievon në ditën e parë të Serie A, duke tërhequr vëmendjen e Italisë dhe nga e gjithë bota.