Roma-Liverpool, pjesa e parë përmes fotove

Përcaktohet sonte finalisti i dytë i UEFA Champions League. Është mbyllur pjesa e parë e ndeshjes mes Romës dhe Liverpool, i vlefshëm për fazën gjysmëfinale të Champions League. Një 45 minutësh i dominuar nga vendasit, por ishin miqtë ata që u treguan më cinik, duke shkuar drejt dhomave të zhveshjeve me avantazhin prej 2-1. Ishte Mane që në minutën e 9-të zhbllokoi takimin, ndërsa reagimi i verdhekuqve erdhi pas 6 minutash, me Milner që u tregua i pafat në largimin e Lovren, me topin që u përplas në fytyrën e mesfushorit duke përfunduar në rrjetë. Në minutën e 26-të, Liverpool shënoi shërisht, me autor Giorgio Wijnaldum. Me këtë rezultat, "The Reds" hedhin një hap të sigurtë drejt finales së madhe të Kievit, pasi kanë fituar me shifrat 5-2 në takimin e parë.