Protesta te "Unaza e Re", banorët bllokojnë rrugën

Banorët e Unazës së Re kanë dalë sërish sot në protestë. Mbrëmjen e sotme banorët dhe aktiviste, të mbështetur edhe nga ish-deputetë të PD kanë bllokuar rrugën. Ish-deputeti i PD, Ervin Salianji tha se qëndresa e banorëve do të vazhdojë, ndërsa i bëri thirrje atyre që të ruajnë gjakftohtësinë.