Pas tymueseve, shtrengimi i duarve ne seline PD

Dy ditë pas përplasjeve fizike dhe tymueseve brenda dhe jashtë Kuvendit,gjatë votimit të kryeprokurores së përkohshme zonjës Arta Marku, ambasadori i SHBA-së, Donald Lu po mban takime të ndara me liderët e opozitës. Fillimisht Lu iu drejtua selisë PD për tu takuar me kreun demokrat Lulzim Basha. Më pas Lu iu drejtua LSI-së për tu takuan me kryetaren Monika Kryemadhi. Opozita e quan këtë proces antikushtetues, ndërkohë ambasadorët SHBA dhe BE kanë dënuar dhunën dhe kanë qenë pro emërimit të kryeprokurorit të përkohshëm. Foto:LSA