Pamje dramatike nga Kalifornia

Të paktën 13 persona kanë humbur jetën pas rrëshqitjeve të mëdha të tokës në Kaliforninë Jugore dhe reshjeve të dendura që shkaktuan përmbytje, raportojnë zyrtarët.Rreth 163 persona janë dërguar në spital. Njëzet kishin "lëndime të lidhura me stuhinë" dhe katër kishin lëndime të mëdha.Një grup prej deri në 300 persona thuhet se janë bllokuar në Romero Canyon, në lindje të Santa Barbara.Policia tha se skena "dukej si një fushë beteje e Luftës së Parë Botërore".