Njihuni me 'kukullën' e jetës reale

"Kukulla" e jetës reale shpenzon deri në një orë në ditë për tu transformuar si personazhet e saj të preferuar në filmat e animuar. Serenity Elara nga Kievi, Ukrainë përdor rrjetin e saj social Instagram për të treguar veshjet e saj dhe stilmin e flokëve si kukulla. Një nga personazhet e saj të preferuara është Usagi Tsukino nga filmi i animuar japonez Sailor Moon, e cila ka sy blu dhe flokë bjonde të gjatë të kapura bishtalec. Duke shpjeguar magjepsjen e saj ndaj karaktereve të animuara, Serenity tha se që kur ishte fëmijë i pëlqente Sailor Moon. Usagi është karakteri i parë që inspironi Serenity. Por ajo shprehet se pavarësisht se duhet të transformohet çdo ditë nuk do të bëjë kurrë operacione plastike " Pa këtë pasion, jeta ime ndoshta do të ishte bosh dhe monotone, si të gjithë të tjerët. Unë nuk dua të kthehem në një vajzë me pamje plastike. Njerëzit mendojnë se është bukur por mua nuk më pëlqen."
Studentët rinisin protestat
22/01/2020 - 11:17