Nga Hazard tek Neymar, 10 kapitenët që ëndërrojnë Kupën e Botës

Gjithçka është gati për edicionin e 21 të Kampionatit Botëror, i cili do të fillojë në Rusi më 14 qershor. Në 2014, Philipp Lahm, kapiteni i Gjermanisë, ngriti Kupën e Botës në finalen e Rio de Janeiro kundër Argjentinës. Katër vjet më vonë ka shumë kapitenët që ëndërrojnë të pasojnë gjermanin: nga Messi (Argjentina) dhe Neymar (Brazil) - midis favoriteve të mëdhenj edhe për bookmakers , deri tek Hazard (Belgjikë) dhe Kane (Angli). Në radhën e parë edhe Franca e kapitenit Hugo Lloris, por edhe sy të disa shtetasve të talentuar që fillojnë në rreshtin e dytë ...