Ndeshja Serbi-Zvicër përmes fotove

"Kaliningrad Arena" pret ndeshjen e dytë të Kupës së Botës në Grupit E midis Serbisë dhe Zvicrës, dhe të dyja skuadrat do të kërkojnë të gjejnë fitoren për të shpresuar tek një kalim në fazën tjetër. Serbia, e cila kryeson grupin pas fitores së ngushtë kundër Kosta Rikës (1-0), ndërsa Zvicra ndali favoritët e Brazilit në një barazim 1-1. Tek "Helvetët" bie në sy aktivizimi i 4 futbollistëve me origjinë shqiptare.