Maradona "shpërfytyrohet" nga humbja e Argjentinës

Ai dëshiron të japë mbështetjen e tij për të ndihmuar Argjentinën. Diego Maradona është shfaqur në tribunat e "Nizhny Novgorod" për të parë nga afër ish-kombëtaren e tij dhe padyshim pasardhësin e tij Lionel Messi. Por pasi mori një fanellë të yllit së Barcelonës, fytyra e "El Pibe de Oro" u pushtua nga trishtimi.