Kupa e Botës/ Çaste nga ndeshja Francë-Australi

Franca ka arritur fitoren e parë në Grupin C, duke marrë një 3 pikësh të rëndësishëm përballë Australisë. "Gjelat" mposhtën me shifrat e ngushta 2-1 kombëtaren e "kangurave". Golat për kombëtaren franceze u shënuan nga Griemzann dhe Pogba ndërsa goli i Jedinak nga 11 metërshi shërbeu vetëm për statistikë.