Kryebashkiaku Veliaj marton PS dhe LSI

Kryebashkiaku Veliaj marton PS dhe LSI Djali i deputetit të kahershëm të PS Bashkim Fino, Redi, ka kurorëzuar lidhjen e dashurisë me bjonden bukuroshe Edlira. Por, edhe nusja e re vjen nga një familje me baba politikan. Ajo është vajzën e anëtarit të LSI, Gëzim Podgorica. Lajmi u bë i ditur nga kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj, i cili postoi foto në Instagram, të ceremonisë së celebrimit në ambjentet e Bashkisë.