Fitorja e Shqipërisë u-21 kundër Bjellorusisë

Kombëtarja shqiptare e 21 vjeçarëve ka fituar me shifrat e ngushta 3-2 testin e parë miqësor me Bjellorusinë, kjo falë dhe formës fantastike të sulmuesit Sahiti që ishte autor i dy golave.