Festa e Skënderbeut pas fitores së kupës

Skënderbeu është fituesi i edicionit të 66-të të Kupës së Shqipërisë. Korçarët "thyen" mallkimin përballë Laçit, duke triumfuar me rezultatin 1-0 dhe duke koleksionuar trofeun e parë të Kupës në vitrinën e tyre të suksesshme.