Emocioni i një shqiptareje kur fiton dy Grammy

Dua Lipa ka bërë historinë si shqiptarja e parë që fitoi Grammy. Ylli i muzikës pop u vlerësua me dy çmime, atë të ‘Artistes së re më të mirë’ dhe Best Dance Recording për këngën e saj "Electricity" mbrëmjen e së dielës (10 shkurt) në Los Angeles. Dhe ky është momenti kur Dua zbuloi se ishte ajo fituesja.