Ceremonia hapëse e Kupës së Botës, Rusi 2018

Magjia e Kupës së Botës ka nisur. Në Rusi, në stadiumin "Luzhniki Arena" u mbajt ceremonia hapëse e spektaklit të futbollit botërorë. Pjesë e ceremonisë hapëse do të jenë dhe ylli i popit, Robbie Williams dhe ikona e futbollit brazilian Ronaldo, së bashku me sopranin rus të njohur botërisht, Aida Garifullina.