Brit Awards, ja femrat që sunduan tapetin e kuq

Mbrëmja e së mërkurës ishte një nga netët më të mëdha për muzikën britanike. Dhe Rita Ora, Holly Willoughby, Ellie Goulding, Kylie Minogue dhe Dua Lipa ka sunduar tapetin e kuq në BRIT Awards 2018, të mbajtur në O2 Arena në Londër. Yjet e muzikës botërore dukeshinë magjepëses. Këngëtarja me origjinë shqiptare Rita Ora dukej si një princeshë e veshur me fustan të bardhë. Rita Ora ndiqej nga këngëtarja tjetër shqiptare Dua Lipa që triufoi me 2 çmime në Brit Aëards. Dua mbizotëroi tapetin e kuq e vehsur me një fustan ngjyrë rozë. Dy shqiptaret e suksesshme ndiqeshin nga Holly, Ellie Kylie dhe Cheryl. Gjithmonë në rrezik për tu dukur të përsosura, këngëtaret nuk zhgënjyen dhe dukeshin magjepëse.
Studentët rinisin protestat
22/01/2020 - 11:17