Ambasadori i SHBA-se ndjek nga afër situatën e përmbytjeve

Ministrja e Mbrojtjes Olta Xhaçka dhe ambasdasdori i SHBA Donald Lu vizituan paraditen e sotme sallën operative ne QBO të Forcave të Armatosura ku u njohën me situatën aktuale pas përkeqësimit të motit në vend. Ambasadori amerikan vlerësoi punën dhe angazhimin e deritanishëm të FA dhe shprehu solidaritet dhe mbështetje për Ministrinë e Mbrojtjes dhe FA për kapërcimin me sukses të situatës së ditëve të fundit.