Aksident hekurudhor në Milano, deri tani 2 të vdekur 10 plagosen

Një aksident hekurudhor është shënuar në Milano të Italisë. Treni që vinte nga Cremona ka dalë nga shinat rreth orës 06:55 minuta pak para setë mbërrinte në stacionin Lambrata. Bilanci i parë është për 2 të vdekur dhe 10 të plagosur.