30 lojtarët më të paguar në Ligue 1

Futbolli dhe paratë janë bërë një binom i pandashëm dhe si të mos mjaftonte kjo shumë futbollistë kanë vendosur që talentin e tyre ta "japin" dhe në shkëmbim për disa të holla më tepër. E përditshmja franceze "L'Equipe" ka përpiluar një listë të veçantë, ku përfshihen pagat e 30 futbollistëve më të paguar në Ligue 1. Siç pritej, braziliani Neymar kryeson dhe në këtë rënditje të veçantë, ndërsa podi plotësohet nga dy shokë të tij tek Paris Saint Germain.