Një makinë është përfshirë nga flakët në zonën e ish fushës së aviacionit në Tiranë mëngjesin e sotëm.

Ngjarja ndodhi përballë godinës së ‘Polit të Drejtësisë’.

Deri më tani nuk dihen ende shkaqet e zjarrit, ndërsa shërbimi zjarrfikës mbërriti menjëherë në vendngjarje dhe bëri të mundur shuarjen e flakëve.

Ngjarja shkaktoi panik te banorët e zonës.