Ndërron jetëish-futbollisti i Manchester City, Jeremy Wisten.

Futbollisti ishte pjesë e akademisë së “Qytetarëve”, ndërsa nuk dihen ende shkaqet e vdekjes së 18-vjeçarit., ndërsa janë ende misterioze shkaqet e ndarjes nga jeta të 17-vjeçarit.

“Familja Manchester City e ka mësuar me trishtim lajmin për vdekjen e ish-lojtarit të akademisë, Jeremy Wisten. Ngushëllime të sinqerta familjes dhe miqve të tij. Bashkëndiejmë me ju në këtë kohë të vështirë për ju”, shkruan klubi i Manchester City-t në deklaratën për mediat.