IFFHS, Federata Ndërkombëtare e Historisë dhe Statistikave në futboll ka stiluar ekipin e vitit për 2020-ën.

Bie në sy dominimi i kampionëv të Europës, Bayern Munchen me katër futbollistë, ndërsa pas tyre vjen Liverpool me 3.

Sulmin, IFFHS, ja beson treshes: Cristiano Ronaldo-Lewandowski-Messi.

EKIPI I VITIT 2020 SIPAS IFFHS:

Portier: Manuel Neuer (Gjermani/Fc Bayern München)

MBROJTËS: Trent Alexander Arnold (Angli/Fc Liverpool), Sergio Ramos (Spanjë/Real Madrid Cf), Virgil Van Dijk (Holand/Fc Liverpool), Alphonso Davies (Kanada/Fc Bayern München)

MESFUSHORË : Joshua Kimmich (Gjermani/Fc Bayern München), Thiago Alcantara (Spanjë/Fc Bayern München/Fc Liverpool), Kevin De Bruyne (Belgjikë/Manchester City)

SULMUES: Cristiano Ronaldo (Portugali/Fc Juventus), Robert Lewandowski (Poloni/Fc Bayern München), Lionel Messi (Argjentina/Fc Barcelona

/a.r, OraNews