Foto/ Dedikim i veçantë për Jackie Kennedy e Hillary Clinton, fustani i Jill Biden

Jill, bashkëshortja e Joe Biden, shkëlqeu me fustanin e saj me lule, në fjalimin e fitores të tij.

Fustani që ajo mbante veshur u konsiderua nëpër media si një nderim për Jackie Kennedy dhe Hillary Clinton.

Ajo qëndronte pranë fituesit të garës presidenciale në SHBA, bashkëshortit Joe Biden, Jill u shfaq e veshur me një fustan asimetrik “Oscar de la Renta”, me lule të qëndisura shoqëruar me një maskë të zezë.

Ky fustanin ikonik u dizajnua nga De la Renta, në ngjyrë pjeshke që Jackie Kennedy veshi gjatë një vizite shtetërore në Indi.

Po ashtu, dizajnoi gjithashtu edhe dy fustanet që veshi në ceremoninë e përurimit Hillary Clinton. Joe Biden, gjatë fjalës së tij tregoi se sa e rëndësishme ishte ajo për jetën dhe karrierën e tij.

FOTOGALERI TJERA

Ngrin Pogradeci

18/01/2021 - 18:06

Magjia e borës në Pogradec

15/01/2021 - 09:14
Oboti nën pushtetin e ujit
11/01/2021 - 17:25