Foto/ Arrestohet stjuardesa që mbeti e papunë si pasojë e pandemisë, nisi të tregtonte drogë

Është dënuar me 29 muaj burg një stjuardesa e cila akuzohet se është përfshirë në një rrjet të paligjshëm të tregtisë së drogës. Stjuardesa 27- vjeçare Alexandra Dobre, ka punuar për linjat ajrore Ryanair dhe Wizz Airr me baze në Aerportin Luton të Londrës. Gjatë periudhës së karantinës, Alexandra mbeti pa punë dhe për të mbijetuar u detyrua që të shiste drogë.

Një mbrëmje pas një kontrolli rutine, policia gjeti në çantën e të resë një sasi të konsiderueshme droge. Prokuroria vendosi ta dënonte me 28 muaj burg Alexandra Dobre-n.

FOTOGALERI TJERA

E treta e vërteta e Biden
08/11/2020 - 11:16