Mëngjesin e sotëm, bota e medias u zgjua nga lajmi i trishtë i ndarjes nga jeta të pronarit të Fax News, Kasem Hysenbelliu.

Menjëherë, kolegë dhe  bashkëpunëtorëve të Hysenbelliut shprehën ngushëllimet e tyre për ndarjen nga jeta të biznesmenit.

Së fundmi edhe nipi i tij, Fatmir Hysenbelliu ka postuar si homazh një foto të xhaxhait.

“Jam zemërthyer dhe pa fjalë për këtë lajm. Do të kujtoj gjithmonë me buzeqeshjen tënde. U prehsh në paqe xhaxhi!”- shkruan Fatmiri.