Eli Fara është një nga këngëtaret më të talentuara dhe më të bukura në Shqipëri. Pavarësisht moshës së saj, ajo ka arritur të ruajë freskinë e bukurisë ndër vite.

Së fundmi vajza e saj Marina ka publikuar disa foto nga plazhi e cila pozon me Elin. Të dyja ato shihen me bikini dhe në super formë.

Ajo që na bën më shumë përshtyje është fiziku i këngëtares e cila ngjan si një vajzë e re edhe pse i ka kaluar të 50-at.