Një apartament në katin e parafundit është përfshirë nga flakët pranë stadiumit “‘Elbasan Arena”.

Zjarrfikësja ka shkuar në vendngjarje për të vënë flakët nën kontroll, ku ajo të paktën që duket dhe nga pamjet janë shtëllungat e tymit që çlirohen nga banesa.

Burime bëjnë me dije se ka marrë flakë bojleri i dushit, por fatmirësisht nuk raportohet për të lënduar përveç dëmeve materiale.