Shahini: Kosovarët kanë pasur ankesa për çmimet dhe shërbimet që ofron Shqipëria

Kryetari i Aleancës Kosovare të Bizneseve Agim Shahini ishte i ftuar në “Ora News” në emisionin “Epiqendër” të moderatores Sonila Musaj ku foli për sezonin turistik.

Në fjalën e tij ai tha se vitin e kaluar ka pasur ankesa të mëdha për ngritjen e çmimeve dhe në shërbime dhe e gjitha kjo ka bërë që vitin e kaluar shumë kosovarë të irritohen nga disa vende në Shqipëri.

Shahini po ashtu u shpreh se dhe këtë vit nëse ne e krahasojmë promovimin e Shqipërisë në Kosovë në oferta është nën çdo nivel.

EMISIONET