Ç'po ndodh sot me monedhat e huaja? Ja me sa po blihen dhe shiten dollari dhe euro

Ç'po ndodh sot me monedhat e huaja? Ja me sa po blihen dhe shiten

Sot, më 23 shtator 2023, dollari amerikan blihet me 99.3 lekë dhe shitet me 100.2 lekë.

Monedha evropiane Euro blihet me 106 lekë dhe shitet 106.6 lekë.

Paundi britanik blihet me 121 lekë dhe shitet me 122.1 lekë.

Dollari kanadez sot në blerje këmbehet me 73.5 lekë, ndërsa në shitje me 75.1 lekë.

Ç'po ndodh sot me monedhat e huaja? Ja me sa po blihen dhe shiten

 

EMISIONET