Apeli i ish-minatorit, Qani Shino: Qeveritarët të miratojnë Statusin e Minatorit

Dy ditë më parë u shënua një tjetër tragjedi në galeritë e nëntokës shqiptare, ku një minator 29-vjeçar humbi jetën dhe u plagos kolegu i tij, në minierën e Martaneshit, si pasojë e shembjes së galerisë.

Për të mësuar më shumë mbi situatën e minierave të vendit tonë, i ftuar në Emisionin “Epiqendër” në “Ora News” të moderatores Sonila Musai ishte ish-minatori Qani Shino.

Në fjalën e tij Disha i bëri thirrje qeverisë që të miratojnë statusin e minatorit.

NDIQNI MË POSHTË EMISIONIN E PLOTË “EPIQENDËR” KU U DISKUTUA MBI MINIERAT “VRASËSE” NË SHQIPËRI

EMISIONET