Dy mësues në fshatin Kajan të bashkisë Belsh rezultojnë pozitivë me Covid-19.

Siç mëson Ora News, bëhet fjalë për dy prej arsimtarëve të shkollës “Jashar Dunga”.

Mësohet gjithashtu se janë karantinuar bashkë me mësuesit edhe një grup nxënësisht që kanë patur kontakte me të infektuarit.

Burime nga shkolla bëjnë me dije se, dy mësuesit në fjalë kanë qenë rregullisht në mësim deri në mësimin e përgjigjeve të tamponëve.

Ditën e sotme, sipas Ministrisë së Shëndetësisë, u regjistruan 182 raste të reja me Covid-19 dhe 5 viktima.

Aktualisht në qarkun e Elbasanit numërohet 238 raste aktive me koronavirus.

/a.r, OraNews