Durrës, organizoi dasmë, gjobitet me 1 milion lekë pronari i lokalit

Durrës, organizoi dasmë, gjobitet me 1 milion lekë pronari i

Ndëshkohet me gjobë 1 milion lekë pronari i një lokali në Krujë, pasi kishte organizuar ceremoni martesore në kundërshtim me Aktin Normativ.

Arrestohen në flagrancë 2 shtetas si dhe shpallet në kërkim një tjetër, për vepra të ndryshme penale.

“Shërbimet e Policisë në Komisariatin e Policisë Krujë, në vijim të kontrolleve të ushtruara në subjekte të ndryshme, me  qëllim parandalimin e përhapjes së COVID-19, kanë evidentuar në Krujë, subjektin në pronësi të shtetasit L.C., i cili kishte organizuar ceremoni martesore. Për këtë subjekt, shërbimet e Policisë kanë vendosur masë administrative 1.000.000 lekë.” – njofton policia.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Durrës, për veprime të mëtejshme.

EMISIONET