Këngëtarja shqiptare, Dua Lipa së fundmi ka mbledhur  disa nga ikonat e muzikës për të bërë disa këngë remix. Këngët priten të jenë pjesë e albumit  të saj më të fundit të titulluar “Future Nostalgia”.

Nëpërmjet një postimi në Instagram Dua ka bërë të ditur se bashkëpunimi i shumëpritur me Madonna-n dhe Missy Elliot do të publikohet më datën 14 gusht.

Ajo do të vijë në duet me The Blessed Madonna dhe kënga pritet që të publikohet më 21 gusht, ndërsa këngët e tjera  Duan do e shohim në duet me Gween Stefani dhe Mark Ronson.