Gazetari Drilon Xhepollari, ishte i ftuar në emisionin “Ditë e Re” në TV Ora, ku foli për paraqitjen e kuqezinjve në dy ndeshjet kundër Kazakistanit dhe Bjellorusisë.


Xhepollari thotë se trajneri Edi Reja ka bërë një punë mjaft të mirë në krye të kombëtares dhe fal tij tani Shqipëria tani ka tre formacione.
Gjithashtu ai u ndal edhe tek debutuesit dhe skema të cilën 75-vjecari preferon.


Pas dy fitoreve të fundit, Shqipëria u ngjit në Ligën B të Ligës së Komebeve, ndërsa ka një shans më shumë për të shpresuar tek Botërori i Katarit.