Një pedofil u godit nga një tren dhe humbi jetën para se të dilte në gjyq pasi akuzohej për abuzim seksual me të mitur.

Mark Jones, 51 vjeç  sot në mëngjes duhej të paraqitej në gjykatën e  Liverpool pasi mbi të rëndonin akuzat e ngacmimit seksual ndaj një vazje të re.

Jones kishte pranuar më parë dy sulme të turpshme ndaj vajzës të mitur të cilat kishin ndodhur në fund të viteve 1980, kur  ai ishte vetëm 18 vjeç.

 Por kishte mohuar se e kishte përdhunuar atë apo sulme të tjera seksuale.