Detaje të reja nga vrasja e vëllezërve Olldashi, janë qëlluar me armë në kokë dhe në gjoks

Detaje të reja nga vrasja e vëllezërve Olldashi, janë

Detaje të reja nga ngjarja ku mbetën të vrarë dy vëllezërit Olldashi.

Burime për Ora News bëjnë me dije se në vendin e ngjarjes janë gjetur gëzhoja, ndërsa viktimat janë qëlluar me armë në kokë dhe në gjoks.

Dyshimet janë që ata janë ekzekutuar pikërisht në vendin ku edhe u gjetën për shkak edhe të terrenit, mes të arrave dhe larg banesave.

Sipas informacioneve deri më tani, Andrea Olldashi, 33 vjeç, ka qënë me precedentë penalë pasi ka qenë edhe i dënuar për vjedhje ku në 2018 ka dalë nga burgu, ndërsa i vëllai Martin Olldashi nuk ka precedentë.

Lidhur me ngjarjen krahas policisë së Korçës dhe komisariatit të Maliqit dhe Pogradecit, po hetohet edhe nga Krimet e Rënda të Tiranës.

Kqyrja e kufomave në morg po bëhet nga ekspertë të ardhur nga Tirana.

Dy vëllezërit nga Pogradeci u gjetën të pajetën mesditën e djeshme në fshatin Zvirinë.

Lexo edhe:

Pogradec: Vriten dy vëllezërit, trupat e pajetë ishin hedhur në kanalin afër kishës

EMISIONET