Covid-19 'nuk ikën' nga futbolli, klubi gjerman konfirmon një futbollist pozitiv

Covid-19 'nuk ikën' nga futbolli, klubi gjerman konfirmon

Koronavirusi vazhdon të jetë i pranishëm në futboll.

Rasti më i fundit vjen nga Gjermania, ku klubi i Volfsburgut ka konfirmuar një rast pozitiv.

Mbrojtësi i djathtë, Kevin Mbabu ka dalë pozitiv me Covid-19.

Zviceriani është izoluar menjëherë dhe në ditët e ardhshme pritet të bëjë edhe testin e dytë.

EMISIONET