Italia regjistron 10 viktima si pasojë e Covid-19 gjatë 24 orëve të fundit (dje 13) duke e çuar numrin total të vdekjeve që nga fillimi i pandemisë në 35,668 persona.
                                                                                                                              
Autoritetet e shëndetësisë raportuan gjithashtu se sot u regjistruan edhe 1907 raste të reja pozitiv, një shifër më e lartë se e djeshmja dhe që e çon numrin total të të infektuarve në 294, 932 persona.

Gjithashtu pati edhe 853 të shëruar, për një total prej 216.807 raste pacientësh.

Buletini për të gjtiha rajonet: