Kanë përfunduar 8 ndeshjet e para të fazës së grupeve të Champions League.

Mbrëmja nisi me fitoren 0-2 të Juventus në Ukrainë përballë Dinamo Kiev, për të vazhduar më pas me goleadën e Barcelonës kundër Ferencvaros apo surprizën e Manchester United në Paris.

Fitore edhe për Lazion e Vedat Murriqit, që mposhti pastër në Romë Borussia Dortmund, ndërsa nuk ka patur fitues në Londër mes Chelsea dhe Sevilla.

Rezultatet